Serwis www wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. W celu uzyskania dodatkowych informacji należy zapoznać się z naszym regulaminem wykorzystywania plików cookies.

Akceptuję regulamin

Komunikaty

                    Gorlicki Dworzec Autobusowy z siedzibą przy ul. Bardiowskiej 3 funkcjonuje od 1 kwietnia 2012 roku. Mieści się on w budynku dawnego Dworca PKS, posiada 7 stanowisk odjazdowych oraz budynek dworca stanowiący zaplecze usługowo – biurowe (poczekalnia, kasy biletowe, przechowalnia bagażu). Jego administratorem jest firma transportowa Voyager.

Misja                 

Reaktywowanie dworca autobusowego w Gorlicach jest odpowiedzią na zapotrzebowanie w tutejszym regionie na jedno miejsce skupiające odjazdy wszystkich autokarów z okolic oraz na zapewnienie kompleksowej obsługi i informacji pasażerskiej dla podróżnych.

Z GDA na początku odprawiane były jedynie kursy przewoźnika Voyager do Nowego Sącza, Krakowa, Zakopanego, Wysowej i Łosia. Kolejno z czasem zaczęli korzystać z dworca pozostali przewoźnicy, których kursy odbywały się przez Gorlice lub z Gorlic.

Obecnie z GDA odprawiane są kursy dalekobieżne jak i lokalne.

Linie dalekobieżne prowadzą do: Kołobrzegu, Krakowa, Rzeszowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Lublina, Krynicy-Zdrój czy Zakopanego.

Liniami lokalnymi można dotrzeć do takich malowniczych miejscowości jak: Banica, Bednarka, Bieśnik, Bobowa, Bugaj, Bystra, królewskie miasteczko Biecz, Konieczna, Gładyszów, Grybów, Libusza, Lipinki, Łosie, Moszczenica, Zagórzany, Sitnica, Rożnowice, Turza, Ropa, Staszkówka, Szalowa, uzdrowiskowa Wysowa i wiele innych, których rozkład jazdy można znaleźć tutaj.

Z usług dworca korzystają zarówno prywatni przewoźnicy jak i państwowi. Przewoźnicy prywatni to: Asia-Art, Coliber, Dartur, Europol, Trans Usługi Połeć, Libropol, Nowex, Tranzit, Voyager. Przewoźnicy państwowi to Lubelskie Linie Autobusowe, PKS Jasło.

Ponadto GDA oferuje możliwość zakupu biletów w przedsprzedaży oraz możliwość pozostawienia bagażu w przechowalni.

Cele

GDA stawia sobie za cel zapewnienie Podróżującym możliwości niekłopotliwego korzystania z usług wszystkich przewoźników, których odjazdy skupione są w jednym miejscu, komfortowe warunki oczekiwania na podróż oraz kompleksową obsługę i informację pasażerską.